Sesja Rodzinna z niemowlakiem to nie lada wyzwanie nie tylko dla maluszka ale i jego rodziców. Przygotowując się do sesji należy pamiętać, że malutkie dziecko szybko się męczy, może mieć swoje humorki a przede wszystkim jest w nowym otoczeniu, które może być dla niego stresujące. Dlatego decydując się na sesje rodzinną tego typu, dobrze jest wiedzieć czego chcemy aby w sprawny sposób przeprowadzić sesje. Zdjęcia w studio wiążą się z błyskiem wielu lamp także wcześniej należy omówić z fotografem ujęcia, dobrać stylizacje tak aby nie męczyć dzieciaczka mnóstwem błyśnięć. Im bardziej przemyślane i spójne stylizacje całej rodziny tym ciekawszy efekt końcowy sesji. 

Pięknym rozwiązaniem są również zdjęcia typu „nagość zakryta” – przy zastosowaniu skrawka szyfonu lub zupełnie nagiej sylwetce fotografowanej w sposób nie odsłaniający miejsc intymnych. Nie każda Kobieta czuje potrzebę zrobienia takich zdjęć, może czuć się niekomfortowo, jednak Ja jako fotograf – kobieta – matka, zachęcam i obiecuję, iż dołożę wszelkich starań aby kadry wyszły pełne subtelności, czułości i macierzyństwa. 

W kwestii technicznej Rodzice muszą pamiętać, aby niemowlę przed sesją było najedzone, przewinięte, tym większa szansa, że będzie mniej zestresowane i lepiej współpracowało podczas zdjęć. Jako świeżo upieczona mama, uważam że warto poświęcić chwilę, przeznaczyć nawet cały dzień na przygotowania dla tak pięknej pamiątki.