Wnętrza, ich projektowanie, stylizowanie to moja kolejna pasja, tym bardziej cieszy mnie fakt , iż mogę za pomocą  fotografii pokazać pięknie zaprojektowane przestrzenie. Kompozycja kolorów, struktur to jest to co chcę dobrze zamknąć w kadrach. Zapraszam do zapoznania się z artykułem, w którym zostały wykorzystane moje zdjęcia. Jest to opis mieszkania – projektu Ewy Tarapaty – architekta wnętrz w Krakowie

Bardzo ważnym elementem  fotografii wnętrz, jest światło zastane. Na ogół światło wpadające z zewnątrz jest głównym światłem tworzącym nam cały obraz, im go więcej tym lepiej. Często jednak gdy jest go niewystarczająco należy wspomóc się światłem sztucznym w pomieszczeniach. Jest to często dodatkowy element tworzący klimat zdjęcia. Ważne przy postprodukcji jest aby zdjęcie docelowo było jasne, przejrzyste, czyste, ładna kompozycja kadru. Czasem należy usunąć zbędne elementy ze zdjęcia jak kable, niepotrzebne małe drobiazgi na półkach, blatach. Wszystko to co później daje na zdjęciu efekt „zagracenia”. Dlatego przygotowując się do sesji zdjęciowej wnętrz należy dobrze nie tylko posprzątać ale również uporządkować wizualnie wnętrze, przemyśleć wcześniej co może w kadrze źle wyglądać i to usunąć. Im mniej sztucznej ingerencji w zdjęcie w postprodukcji tym lepiej, im lepiej przygotowane wnętrze do sesji tym lepiej. Kolejną bardzo istotną sprawą w postprodukcji jest również prostowanie perspektywy. Większość obiektywów podczas robienia zdjęć, niestety zdjęcia zniekształca, pochyla piony lub powoduje efekt tzw. beczkowania. Wszystko to powinno zostać wyprostowane w programie graficznym. Pion na zdjęciu powinien być pionem.

Te i wiele innych czynników składa się na całość udanego zdjęcia. Mimo, iż fotografia wnętrz jest dziedziną wymagającą zaangażowania, przygotowania i wyczucia, jak wiele innych dziedzin fotografii uważam za fantastyczny rodzaj wyżycia się artystycznego 🙂 polecam i zapraszam.